Automatizovaná mořicí linka provádí rovnou i tlakový test

Napsáno: 29.05.2024
Profesionální moření včetně následného testování výrobků? Na naší dopravníkové lince bez problémů. Celý systém je výkonný, spolehlivý a perfektně zabezpečený.

Výrobky se automaticky řadí, přesouvají, moří i kontrolují

Výrobci tepelné techniky jsme dodali automatický dopravníkový systém pro moření a tlakový test výrobků. Propojili jsme válečkové dopravníky, řetězo-válečkové přechody, dopravníky s modulárním pásem a transferový vozík s dvojicí válečkových dopravníků. Vznikla tak linka pro moření výrobků i jejich následné testování. 

Na vstupní dopravníky se zavážejí výrobky pomocí ručního vozíku. Atypicky tvarované produkty jsou umístěné ve speciální plastové podložce s identifikačním RFID čipem. Díky tomu nehrozí, že by se na linku založil výrobek ve špatné orientaci. Správné vložení hlídá také pneumatická zarážka ručního vozíku a konstrukce na vstupu. Obsluha linky je tak snadná, pohodlná a celý proces automatizovaný, takže nevyžaduje žádné zásahy. 


Zabezpečení řešíme načtyřikrát. Myslíme na ochranu pracovníků, produktů, prostředí i linky samotné

Na vstupu se nachází tzv. muting brána, kterou tvoří různě orientované světelné závory. Ty rozeznají výrobek od člověka a při detekci jiného předmětu se celá linka zastaví. Po založení se výrobky automaticky seřadí ve 4, 8 a 12 kusech, aby je mohl manipulátor mořicí linky snadno uchytit. Od poloviny vstupu jsou dopravníky vyrobené z chemicky odolného nerezu a umístěné v plastové vaně, aby byl proces moření efektivní a produkty, linka i prostředí haly dobře chráněné. 
Součástí mořicí linky jsou také testovací zařízení

Výstup z mořicí linky provádí manipulátor odložením výrobků na nerezový dopravník s modulárním pásem. Výrobky odjíždějí na válečkové dopravníky, kde se rozřadí a změní směr pomocí řetězo-válečkového přechodu. Paralelní dvojice dopravníků se spojí do jedné dráhy a výrobky se zařadí za sebe. Podél linie dopravníku je 6 testovacích zařízení pro tlakovou zkoušku výrobků. Ty se v půlce zastaví a transferový vozík je zaveze do volného testovacího zařízení.


Chybné výrobky se automaticky oddělí, opravené se znovu testují

Transferový vůz neustále naváží výrobky k testování nebo vyváží už otestované zpět na válečkový dopravník. Produkty se rozřadí na OK nebo NOK a na základě vyhodnocení odešlou na výstup pro výrobky, které úspěšně prošly, nebo se odkloní na výstup neúspěšně testovaných. Opravený výrobek se nemusí podruhé mořit, a proto je součástí výstupu z mořicí linky také vstup pro opravené výtvory.

Obsluha tu pomocí ručního vozíku založí opravený produkt a systém ho zařadí do dalšího testování. Všechny vstupy i výstupy jsou z důvodu bezpečnosti opět opatřeny muting bránou. Linka se tak vypne pokaždé, když pracovník vstoupí do prostoru automatizace.  
Zaujalo vás naše řešení? Prohlédněte si i další ukázky naší práce:

  • Přečtěte si například, jak obstála naše nová přebalovací linka v náročných podmínkách farmaceutického průmyslu. Namísto 3členné obsluhy teď u linky stačí jen 1 pracovník.
  • Naše třídicí linka, která automaticky rozřazuje vše od dopisů až po velké balíky, pomohla zdvojnásobit kapacitu překladiště. Zásilky tu jezdí rychlostí přes 13 km/h a překonávají 7metrový výškový rozdíl. Logistické centrum díky tomu zpracuje až 100 000 balíků za směnu.
  • U jiného klienta jsme inovovali proces výroby tak, že podvěsnou dráhu nahradila linka se zvedacími mosty. V hale se uvolnilo spoustu prostoru a tok materiálu se značně zrychlil.

Nebo nás rovnou kontaktujte a společně vymyslíme, jak usnadnit provoz právě vaší firmy.