Nové přebalovací pracoviště splnilo přísná kritéria výroby ve zdravotnictví

Napsáno: 01.03.2023
Namísto 3členné obsluhy teď u linky stačí jen 1 pracovník. Všechny bedny má hezky po ruce, a dokonce se mu zavírají samy.

Nová přebalovací linka obstála v náročných podmínkách farmaceutického průmyslu

Pro předního výrobce produktů k hojení ran a jednorázových prostředků pro operační sály jsme vyrobili nové přebalovací pracoviště. Obsluha potřebovala přemístit zdravotnické sety z jednoho typu beden do jiného bez zbytečných prodlev a přecházení.

Místo tří pracovníků jeden. Nové řešení urychlilo postup výroby

Staré pracoviště obsluhovali tři pracovníci, současné jen jeden. Vytvořili jsme stanoviště pro obsluhu, u kterého se nacházejí dvě palety přepravních beden, konkrétně 40 beden LTB6420 o rozměrech 600 × 400 × 420 mm. Bedny se po naplnění samy automaticky uzavřou a přesunou na výstup.


Jak vypadá celý proces krok za krokem? Obsluha přiveze plnou paletu beden ke vstupu na dopravník a tlačítkem ho spustí. Vložené bedny odjíždějí do přesuvny, a když jich jede mnoho za sebou, začne je oddělovat stoper. Pomocí pneumatických ramen se bedny přesunou z rovného hnaného dopravníku na šikmý gravitační dopravník, kde tvoří trvalou zásobu (tzv. buffer). Pokud přesuvna ve stanovený čas nic nepřesouvá, horní dopravník se vypne.

Obsluha následně odebírá ze zásoby prázdné bedny a pokládá je na spodní dopravník. Bednu otevře, naplní zdravotnickým setem a posune po nehnaném dopravníku. Jedna naplněná bedna posouvá druhou, až se dotlačí k hnané sekci. Tam čidla zapnou dopravník a natáhnou bednu do mechanismu zavírání. Bedna projede, uzavře se a dojede na konec dopravníku, kde pracovník skládá plné bedny na paletu k dalšímu zpracování.

Přebalovací pracoviště jsme nejprve ozkoušeli u nás

Výroba řešení nám zabrala od odevzdání výkresů zhruba měsíc a půl. Samotná instalace trvala jen jeden den. Vše jsme totiž nejprve složili a pečlivě otestovali u nás. Odladili jsme takty a rychlosti přesunu, pozice čidel i časy spínání. Klientovi jsme pak přivezli už nastavené zařízení, které stačilo pouze zapnout.

Zajímá vás víc? Obraťte se na nás. Rádi pomůžeme i vaší firmě.

Nebo si přečtěte i další realizované projekty. V našem portfoliu je například: