Vyvinuli jsme vlastní pojezdové kolo DASblok

Napsáno: 17.05.2021
Nevyhovovala nám cena a kvalita konkurenčních řešení. Pustili jsme se tak do výroby vlastního pojezdového bloku.


Tak dlouho jsme opravovali cizí bloky s pojezdovým kolem, až jsme navrhli vlastní

Firmy často používají pojezdová kola pro transferové vozíky, točny, mosty jeřábů a manipulátorů. Zákazník může s jejich pomocí sestavit jednoduchý základ podvozku jakéhokoliv zařízení. My jsme využili pojezdové bloky například při realizaci výrobní linky na dřevěné palety, kterou jsme jeli namontovat do Maďarska.

Potřebovali jsme pojezdové kolo, které nezklame ani v nonstop provozu

Bloky s pojezdovým kolem už na trhu existují. Můžete si zvolit jen potřebnou nosnost, koupit vybraný blok a uchytit ho na konstrukci, se kterou pracujete. Tak jsme to dělali nějakou dobu i my. Časté výjezdy a opravy nás ale nakonec dovedly k tomu, že jsme přišli s vlastním řešením. Sami jsme navrhli pojezdová kola, vymysleli jejich uložení a následné uchycení v konstrukci. 

Vytvořili jsme DASblok – robustní pojezdový blok, který jezdí po kolejišti, nebo po podlaze

Naše pojezdová kola mají přípravu pro uchycení do rámu přes čepy a šrouby, takže jsou vhodná k přímé montáži. Říkáme jim DASbloky a vyrábíme je pro několik úrovní nosnosti. Pracovali jsme s nimi například při návrhu balicí linky palet. V nové hale nebylo nutné řešit kolejiště, proto jsme použili DASblok s koly s gumovou obručí. Díky tomu, že jsme vsadili na vlastní řešení, jsme měli jistotu, že nás v provozu mnohokrát ozkoušené bloky kol nezklamou.

Chcete vědět víc? Nahlédněte do našich realizovaných projektů nebo si přečtěte více informací o nás.