Naše výrobní linka srovnala palety do latě. Urychlili jsme výrobu i stohování

Napsáno: 13.05.2021
Naše řešení skoncovalo s ruční prací a urychlilo stohování. Přečtěte si, jak vypadá automatizovaná výroba palet v našem podání.


Výrobní linku palet jsme dodali do 3 měsíců

Společnost zabývající se balením a logistikou na míru od nás potřebovala navrhnout linku na výrobu dřevěných palet. Nové řešení muselo splňovat hned několik kritérií:

  • Nová linka měla pracovat s velkým portfoliem palet různých velikostí.
  • Tok materiálu musel ve výrobní hale 2× změnit směr.
  • Bylo potřeba připravit nestandardně velký váleček.
  • Linka měla umožnit přesné srovnání a stohování palet.
  • Firma potřebovala dodat řešení do 3 měsíců.
  • A museli jsme zajistit její montáž v Maďarsku.

Všechny potřeby klienta jsme splnili a ještě zrychlili výrobu palet

Na začátku nové linky jsou nepoháněné válečkové dopravníky, kde se vyskládá materiál potřebný pro výrobu dřevěných palet. Poté se palety stloukají, přesouvají do automatického stohovače a na konci linky už vyjíždějí hotové palety různých délek. Jsou navíc rovnou otočené do prostoru, aby je mohla obsluha pohodlně odebírat.


Dříve byli potřeba 2 lidé, teď stiskne 1 člověk pedál a za pár vteřin je hotovo

Na výrobní lince jsme zautomatizovali přesun a přesnou fixaci vkládaného materiálu. Firma díky tomu ušetřila drahocenný čas a pro pracovníky už není práce fyzicky tak namáhavá. Dříve totiž museli dva lidé vyskládat hranoly na stůl, ručně je na konci srovnat a metrem od sebe odsadit, aby mezi hranoly vznikly přesné mezery. Až poté mohli pokládat latě na hranoly, a stloukat tím vrch palety. Teď už není třeba nic zvedat. Pracovník jen materiál lehce přesune do volných mezer na dopravníku a sešlápne pedál. Dřevěné hranoly se rychle srovnají ve všech směrech. Díky vnořeným srovnávacím čepům jsou navíc umístěné v přesných rozestupech. 


Automatizovaný stohovač vyskládá tolik palet, kolik si ve výrobě sami určí

Stlučené palety se přesouvají přes rolkový válečkový dopravník k automatickému stohovači. Tam obsluha přesune paletu na poháněný válečkový dopravník a manipulátor už se sám o vše postará. Vyskládá na sebe palety v požadovaném množství a zarovná je ve všech směrech. Poté se zvednou rychlonavíjecí vrata a palety se přemístí na točnu – transferový vozík s válečkovým dopravníkem. Obsluha dá dálkovým ovládáním pokyn k jízdě a vozík vytočí palety do prostoru. Díky tomu může obsluha pohodlně odebírat palety vysokozdvižným vozíkem.

Zaujalo vás naše řešení? Přečtěte si, jak jsme navrhli navazující balicí linku, nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vytvoříme dopravníkový systém na míru i vaší firmě.