Průmyslové manipulátory vyrábíme na míru

Napsáno: 28.08.2023
Špičkové stroje pro rychlý, plynulý pohyb a přesné umístění břemene. Takové jsou naše průmyslové manipulátory. Kde pomáhají a jaké mají výhody?


Průmyslové manipulátory se firmám vyplácejí. Návratnost investice je obvykle do 3 let

Co bývá náročné nebo nebezpečné pro člověka, je pro manipulátory hračka. Tato zařízení jsou speciálně určená pro přesnou manipulaci s nákladem a jeho přepravu. Perfektně navíc zvládají opakující se úkoly, a to rychle a precizně.

Při jejich navrhování vždy vycházíme především z potřeb klienta. Manipulátory vyvíjíme tak, aby co nejvíce urychlily a usnadnily provoz. Nezřídka se pak stává, že manipulátor nebo robot natolik vylepší proces výroby, montáže a balení, že nahradí hned několik pracovníků.

Manipulační technika může mít mnoho podob. Máme zkušenosti s její výrobou pro nejrůznější odvětví – od průmyslové výroby až po logistická centra. Tvořili jsme například manipulační systém pro automatickou přepravu svařenců, balicí linku s robotem, která zcela nahradila vysilující ruční práci, nebo výrobní linku palet s automatizovaným stohovačem.

Rychlejší výroba i větší bezpečí. Jaké výhody mají manipulátory?

Zvýšená produktivita: Manipulátory umožňují rychlou, přesnou a efektivní manipulaci s nákladem. Díky automatizaci pohybů a možnosti opakovatelných úkonů mohou výrazně zvýšit produktivitu manipulačních procesů.

Snížení pracovní zátěže: Průmyslové manipulátory často snižují fyzickou námahu při přenášení a manipulaci s těžkými nebo objemnými náklady. Přebírají náročnou práci na sebe a umožňují operátorům, aby jen ovládali jejich pohyby, nebo se věnovali jiné činnosti.

Zvýšená bezpečnost: Bezpečnostní prvky a senzory pomáhají detekovat a minimalizovat riziko nehod. Ochranná krytí, nouzová zastavení a senzory pro detekci přítomnosti osob přispívají k ochraně operátorů a prevenci nebezpečných situací. Chrání tak náklad i obsluhu.

Optimalizace prostoru: Manipulační technika umožňuje efektivní využití dostupného prostoru. Náklad přesouvá bez potřeby tradičních pohyblivých vozíků nebo jiných dopravních zařízení, což vede ke zvýšení kapacity a optimalizaci uspořádání pracovního prostoru.

Flexibilita: Manipulátory mohou pracovat s různými typy nákladu a řešit širokou škálu úkolů. Pracují rychle, efektivně a bez zbytečných prodlev. Často tak snižují provozní náklady.

Automatizace: Mnoho firem dnes využívá průmyslové manipulátory, které pracují plně automaticky. To vede k výrazně větší přesnosti a urychlují se tím i složité procesy. 

Pokud byste ocenili manipulátory i u vás ve firmě, neváhejte nás kontaktovat. Nabídku na míru vám připravíme zdarma.