Nový transferový vůz: uveze tuny, otočí se na místě a nepotřebuje kolejnice

Napsáno: 26.08.2023
Pro předního výrobce návěsů jsme vytvořili speciální transportní plošinu. Otáčí se kolem vlastní osy a k převozu těžkých svařenců nepotřebuje žádné kolejnice.


Transferový vůz musel překonat výškové nerovnosti mezi dvěma halami

Firma Kögel, která vyrábí návěsy pro nákladní automobily, potřebovala zhotovit transferový vůz na přepravu svařených rámů návěsů. V návrhu nového řešení jsme tak počítali s velmi těžkým a objemným nákladem. Transportní plošina si navíc musela poradit s výškovými nerovnostmi podlah mezi dvěma halami, napříč kterými měla přejíždět.

Nový přepravní vozík se otáčí kolem vlastní osy

Základ našeho řešení tvoří kolové jednotky s vlastním pohonem i řízením. Řiditelný transferový vozík (typ TRV) se skládá konkrétně z rámu, kolových jednotek s elektromotory a výstelek. Rám je svařený z válcovaných profilů a ze silnostěnných uzavřených profilů. Horní část rámu je potažená pryží, aby nedocházelo k nežádoucímu pohybu manipulační jednotky, a ve spodní části jsou přípojná místa pro uchycení kolových jednotek. 

Směrové vedení transferového vozíku udržuje elektromotor s převodovkou. Pohon zajišťuje čtveřice kolových jednotek s vlastním pojezdovým ústrojím. Energii do pohonu vozíku a do nástavby přivádí energetický vodicí řetěz připojený k olověné baterii.

Transportní plošina nepotřebuje žádné vodicí kolejnice

Bezpečný prostor kolem vozíku zajišťují bezpečnostní skenery. Přepravní vozík ovládá rádiový vysílač, takže obsluha může být v bezpečné vzdálenosti od nákladu. Pro zjednodušení manipulace jsme do podlahy přidali RFID tagy, díky kterým se transportní plošina otáčí poloautomaticky. Oproti jiným řešením má naše plošina navíc tu výhodu, že nepotřebuje vodicí kolejnice. V podlaze tak nemusely vzniknout žádné drážky, které by poškozovaly kola vysokozdvižných vozíků.

Zaujal vás samojízdný vozík z naší dílny? Kontaktujte nás. Rádi vytvoříme transferový vůz na míru vašemu provozu.

Nebo si přečtěte, co dalšího jsme vytvořili. V realizovaných projektech najdete například: