Zrychlili jsme přepravu palet s nákladem vysokým až 3 metry

Napsáno: 21.09.2022
Nový systém urychlil a zjednodušil mezipatrovou přepravu palet. Dopravníky teď bez problémů přesouvají v 3směnném provozu i atypické palety.

Nový systém zajistil rychlejší přepravu palet o hmotnosti až 1,5 tuny

dopravníky na přepravu palet máme bohaté zkušenosti. Mnohdy tvoříme systémy, které prostupují hned několika patry a stěnami. O inovaci mezipatrové přepravy palet měla zájem také dopravní a manipulační společnost z Frýdku-Místku. Vytvořili jsme pro ni takové řešení, které si poradí s těžkým a vysokým nákladem. Připravili jsme vlastní návrh ocelové konstrukce plošiny a využili dopravníky horizontální i vertikální.

Promyšlená logistika skladu zvládá i atypické palety

Nový dopravníkový systém slouží k reverzační přepravě palet. Náklad se přesouvá mezi vstupními a výstupními pracovišti a putuje při tom z přízemí do 1. patra a zpět. Celý systém tvoří válečkové dopravníky, vertikální dopravník, transferový vozík a posuvný požární uzávěr. A jak vypadá obousměrná přeprava palet v praxi?

Nejprve se paleta umístí na vstupní dopravník za pomoci vysokozdvižného vozíku a operátor tlačítkem potvrdí naložení palety. Ta pak přejede ze vstupních dopravníků na zdviž, která vyveze paletu do 2. patra. Posuvný požární uzávěr se odsune, paleta projede na transferový vozík a následně na výstupní dopravníky. Operátor odebere paletu z dopravníku a potvrdí tlačítkem její odebrání.

Dopravníky přesouvají jak dřevěné EUR palety o rozměrech 1200 × 800 mm, tak i atypické palety o rozměrech 1200 × 1200 mm a váze až 1500 kg. Bez problémů si poradí také s vysokou manipulační jednotkou. Na výšku mohou mít plné palety až 3000 mm.

Profesionální technické zabezpečení chrání obsluhu i náklad

Nová logistika skladu klade na otázku bezpečnosti velký důraz. Dopravníkový systém má automatický protipožární uzávěr i záložní zdroj, který pohání dopravníky v případě výpadku elektrické energie. Celý systém má bezpečnostní oplocení s uzamykatelnými vstupními vraty a bezpečnostní osíťování tubusu včetně bezpečnostní plošiny. Nechybí ani muting, který rozpozná paletu proudící po dopravníku a odliší ji od procházející osoby.

Dopravní výkon:

  • Takt přepravy/manipulace: max. 30–45 palet/hod. s možností budoucího rozšíření na 90 palet/hod.
  • Rychlost dopravníků: cca 15 m/min.
  • Rychlost transferového vozíku: cca 15 m/min.
  • Rychlost vertikálního dopravníku: cca 25 m/min.
  • Využití pracovní doby: 3směnný provoz, 7 dní

V rámci automatizace přepravy palet se myslelo i na výzvy budoucnosti

Výhodou modulárního systému přepravy palet je, že ho v případě potřeby snadno rozšíříte o další dopravníkové sekce. Výstupní dopravníky můžete doplnit také do opačného směru, přidat navazující regálové zakladače, případně jiný automatický systém skladování.

Máte také zájem o modernizaci nebo automatizaci přepravy palet? Kontaktujte nás. Rádi vám připravíme nabídku na míru včetně cenové kalkulace.