Montážní linka pro kompletaci schodů a pohonů dveřních systémů

Napsáno: 19.07.2017
V říjnu roku 2009 vyhrála firma D A S tender na dodávku montážní linku pro kompletaci schodů a pohonů dveřních systémů pro Českou divizi nadnárodního koncernu firmy Knor Bremse. Návrh a vývoj tohoto projektu byl svěřen našim nejlepším projektantům z důvodu složitosti přepravovaných výrobků a navazujících technologií.

Nosná část projektu obsahovala dodávku dvou dopravník linek, skládajících z řetězových dopravníků v délkách 35 m a 15 m a stavitelných vozíků umístěných na dopravnících s možnosti nastavení změny délky dopravovaných výrobků a jejich natočení o 180 stupňů pro lepší přístupnost pracovníkům montáže.
Návrh a dodávku adaptérů pro jednotlivé typy výrobků, které slouží k jejich jednoduchému upevnění na vozíky. Zde byl hlavní důraz kladen na pevnost, jednoduchost a nízkou hmotnost všech adaptérů.
Součásti dodávky bylo také řešení zásobování linky materiálem a vybavení montážních pracovišť. Zde byla použita lehká hliníková konstrukce s válečkovými dopravníky, skluzy pro přísun spojovacího materiálu a teleskopickými zásuvkami pro umístění nářadí.
Jelikož zákazník sleduje nejnovější trendy v oblasti zlepšování kvality svých výrobků, byl v obou linkách použit systém řízení POKA YOKE.