Skladovací zásobníky plastových dílů u prvovýrobce pro AUTOMOTIVE

Napsáno: 17.07.2014
V červenci 2014 uzavřela, společnost D A S spol. s r.o. s významným zahraničním výrobcem plastových nárazníků pro automobilový průmysl a pobočkou v Lozornu další kontrakt na dodávku 2 ks skladovacích zásobníků – transtockerů s 9-ti úrovněmi.

Skladovací zásobníky jsou založeny na principu využití gravitace. Celkem mají skladovací zásobníky délku 8,5 m a celkem 9 úrovní – skladovacích pater. Celková výška zásobníku je 9 m. V každé úrovni jsou skladovány jednotné díly shodné jak typem tak odstínem barvy.

Popis funkce zaskladnění je následující:

Do skladovacího patra se skladovaný plastový díl dostává zavěšený na skladovacím vozíku na tzv. krutonech. Tento skladovací vozík je operátorem ručním mechanismem zdviže vyvezen do příslušného skladovacího patra a gravitací je dopraven po pojezdových kolejích na poslední volnou pozici nebo za předchozí díl.

Na konci zásobníku jsou díly obráceným způsobem vytahovány ze skladovacího zasobníku rozdělovacím mechanismem a zdviží s ruční obsluhou svezeny k ručnímu odběru operátorem. Prázdné skladovací vozíky jsou dopraveny opět gravitací zpětnou větví pro prázdné vozíky na začátek skladovacího zásobníku.