Rekordní zakázka naší strojírenské firmy

Napsáno: 02.11.2021
Přečtěte si, jak funguje jedno z našich největších zařízení o výšce 10patrového paneláku. Pracuje spolehlivě dodnes.


V roce 1997 nám přišla poptávka, která naši českou strojírenskou firmu zařadila mezi spolehlivé výrobce dopravních systémů

Byla to naše první velká zakázka. A ohromná je i z dnešního pohledu. Zařízení určené pro mezipatrovou přepravu palet mělo velký vliv na to, jaká je naše firma v současnosti. I díky ní dnes patříme mezi uznávané výrobce dopravních systémů a jednoúčelových strojů a zařízení.


Měli jsme sestavit enormně velké zařízení o váze téměř 30 tun

Plně automatizovaná doprava palet s otopnými deskovými tělesy je největší soubor zařízení, který jsme kdy komu dodávali. Na výšku má 31,4 m, na šířku měří 6,2 m a na délku 2,8 m. Úctyhodná je i jeho váha. Celé zařízení váží 29 703 kg a unese palety o hmotnosti 10 × 1600 kg.


Plně automatizovaná mezipatrová doprava palet funguje spolehlivě už 24 let

Vyvinuli jsme jednoúčelové zařízení, které zajišťuje přepravu naložených palet mezi balírnou, skladem a expedicí. A to hned v několika patrech. Zabalené palety přepravuje mezi patry oběžný zásobník, tzv. paternoster. A aby se s paletami snadno manipulovalo, doplňují ho válečkové dopravníky. 

Ty jsou také součástí dvou manipulačních míst, které se nacházejí na každém patře. Po vyložení z vertikálního dopravníku přepravují paletu v rámci patra vozíky podvěsné dopravy, které dovezou palety do skladu nebo k expedici.

Zařízení zajišťuje plně automatickou manipulaci s paletami. Naprogramovaný řídicí systém odesílá palety na místo určení automaticky, ihned po přečtení čárového kódu. Celý strojní systém funguje skvěle už 24 let, pouze s pravidelnými revizemi. A my věříme, že ještě spoustu let dobře poslouží.