Dopravní systém přepravy palet ocelovým koridorem

Napsáno: 28.02.2019
I v novém roce máme napilno. Hned na konci ledna jsme ukončili zkušební provoz na dopravním systému přepravy palet koridorem.

Máme velkou radost z toho, že od února je dopravní systém plně provozován od pondělí do neděle v třísměnném provozu. Díky tomuto dopravnímu systému došlo k propojení haly výroby a skladu.

Samotná instalace systému přepravy palet byla provedená u tuzemského výrobce z oblasti stavebnictví. Došlo tak ke zjednodušení přepravy a přímému propojení mezi výrobou a skladem. Zabalené výrobky jsou přepravovány ocelovým koridorem ve výšce až 9 m.

Celý systém je sestaven z ocelového koridoru, ve kterém jsou umístěny válečkové dopravníky a jeho točny. Dovnitř i ven z koridoru jsou palety transportovány prostřednictvím vertikálního dopravníku (zdviže) s válečkovým dopravníkem s převýšením od 6 do 9 metrů.

Velkou výhodou je v přímém navázaní systému na balící linku a následný odběr palet vysokozdvižným vozíkem. Řízení celého dopravního systému zajišťuje řídící systém Siemens. Celková kapacita dopravního systému je 68 palet, s tím, že jedna paleta má hmotnost 1,3 tuny. Transportní rychlost dopravníků je 12m/min. Takt 60 palet za hodinu.