7 projektů, které aktuálně podporujeme

Napsáno: 14.06.2020
Sponzorujeme nákup sociálních automobilů, pomáháme seniorům i zdravotně postiženým. Přečtěte si, kterým charitativním projektům právě fandíme.

Audrey Hepburn prý prohlásila, že s dospělostí zjistíme, že máme dvě ruce. Jednu, abychom pomáhali sobě, a druhou, abychom pomohli světu. Na řešení světových problémů si zatím netroufáme, věříme ale, že lokálně můžeme přinést spoustu dobra. Pomocnou ruku tak přikládáme k dílu například v následujících společnostech. Nově, nebo dlouhodobě podporujeme hned sedmero projektů.

1. Pořizujeme sociální automobily

Bezpečně se převézt z bodu A do bodu B – co je pro nás samozřejmostí, je pro mnohé nedostižným luxusem. Moc nás proto těší spolupráce se společnostmi KOMPAKT spol. s r.o. a AB HELP Line z.s. Díky nim jsme pomohli zafinancovat obnovu vozového parku v zařízeních, která pomáhají zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaným lidem, a pořídit:

  • 2020 – sociální automobil pro Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové Řepiště
  • 2019 – sociální automobil pro Dětský domov Černá voda a sociální automobil pro KAFIRU Frýdek-Místek
  • 2018 – sociální automobil pro Linii radosti z.s. Frýdek-Místek
  • 2017 – sociální automobil pro ZŠ a MŠ Naděje Frýdek-Místek

2. Podílíme se na aktivitách Červeného kříže

Už po páté jsme se zapojili také do projektů Českého červeného kříže. Spolufinancujeme vydávání publikací pro děti mateřských a základních škol, jako jsou například „První pomoc není věda“, „Péťa potřebuje pomoc“ nebo „Na výletě v přírodě – podzim“.

3. Staráme se o seniory a zdravotně postižené

Asistenční a tísňová péče Anděl na drátě zlepšuje kvalitu života osamělých seniorů a zdravotně postižených. Zajišťují tak důstojný život v domácím prostředí stovkám lidí z celé země. S naším přispěním byly pro jejich klienty nakoupeny chytré hodinky, které rozpoznají nouzovou situaci a v případě potřeby rychle zavolají pomoc.

4. Fandíme lokálnímu sportu

Od roku 2017 podporujeme prostřednictvím Agentury SKP s.r.o. také místní oddíl házené. Frýdeckomístečtí házenkáři přitom nejsou žádní amatéři. Sportovní klub policie Frýdek-Místek (SKP) se drží už 24 let v české nejvyšší soutěži. Děkujeme, že jdete do každého extraligového ročníku naplno!

5. Podporujeme aktivity Linky bezpečí

Ať už právě řeší problémy ve škole, v rodině, s kamarády nebo s láskou, vždy se na ni mohou obrátit. Linka bezpečí denně pomáhá 500 dětem. A to 24 hodin denně prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo chatu. Zkušení konzultanti pomáhají mladým s řešením náročných životních situací i každodenních starostí.

6. Vybavujeme mobilní hospic v Novém Jičíně

Náš příspěvek pomohl k zakoupení kyslíkového koncentrátoru pro mobilní hospic Strom života. Toto novojičínské zařízení pomáhá nevyléčitelně nemocným lidem a jejich rodinám. Snaží se jim ulevit od bolesti v domácím prostředí, aby tak mohli zůstat v kruhu svých blízkých co nejdéle.

7. Přispíváme na Handicap centrum

Handicap centrum Škola života patří mezi společnosti, které podporujeme už několik let. Jejich denní stacionář je tu pro lidi s mentálním postižením a kombinovanými vadami, kterým pomáhá k větší samostatnosti. Díky tomu si dokážou poradit v běžných životních situacích, mohou využívat různé instituce a zůstat součástí místního společenství.

Máte tip na další regionální projekt, kterému bychom se měli věnovat? Napište nám.