Obrábění kovů a plastů


Opracujeme železo, ocel, litinu, nerez, barevné kovy i plasty. Obrábění zajišťujeme jak pro velké firmy, tak i pro menší podniky a jednotlivce. Zvládáme soustružení, frézování pomocí klasických a CNC strojů, broušení na plocho i svislé obrážení.

Obrábění zajišťujeme se vším všudy – od výkresu přes výrobu až po montáž

Postaráme se o vše od A do Z. Vyrobíme díly na základě vaší technické dokumentace, nebo ji sami zhotovíme. Máme zkušené konstruktéry, kteří připraví návrh, vše nakreslí a promyslí do nejmenších detailů. Díly vyrobíme, postaráme se o obrábění, svařování, veškeré elektropráce i montáž na místě.

Na čem pracují naši obráběči

  • Vyrábějí díly do našich dopravníků. Tvoří součástky pro dopravníky válečkové, pásové i řetězové.
  • Obrábějí díly do dalších zařízení a strojů. Často vyrábějí například různé válce, kolečka nebo hřídelky.
  • Tvoří náhradní díly. Nefunkční a polámané součástky opraví nebo vytvoří zcela nové.
  • Dělají zakázkovou výrobu. Spolupracují s dalšími firmami na zakázkách pro český i zahraniční trh.
  • Opracují výrobky vyrobené strojními zámečníky. Kusově i malosériově totiž zajišťujeme také zámečnické práce.
  • Pomáhají řemeslníkům z okolí. Obrábějí díly pro různé firmy a soukromé fyzické osoby. Pomáhají tak třeba majitelům pil nebo různým kutilům.

Zajišťujeme kusovou a malosériovou výrobu dílů do 100 kusů

Z různých materiálů vám vyhotovíme díly v požadované přesnosti. Vyrábíme rotační části – například hřídele, čepy, tyče a příruby – i tvarové díly dle požadavku. Specializujeme se také na kompletní výrobu válců do dopravníků od svaření přes opracování až po vyvážení.

DAS obrábění kovů ukázka

Na univerzálních frézkách opracováváme rovinné nebo tvarové plochy. Běžně pracujeme s rozměry 300 × 800 × 300 mm a hmotností až do 250 kg. Na CNC horizontální vyvrtávačce WH10 frézujeme díly o maximálních rozměrech plochy 1200 × 1200 mm a hmotnosti do 2000 kg.

Vyrábíme řetězová kola a čelní ozubená kola s přímými nebo šikmými zuby. Mohou být jak z kovových, tak i z nekovových materiálů.

Obrábíme železo, nerez, plasty a mnoho dalších materiálů

Nejčastěji pracujeme s železem, ocelí, litinou, nerezem, plastem, hliníkem nebo duralem. Konkrétní materiál ale vždy přizpůsobíme vašim potřebám. Pokud nevíte, která surovina se nejlépe hodí právě pro váš projekt, rádi vám se vším pomůžeme. Máme bohaté zkušenosti s opracováním svařenců, kovoobráběním i úpravou plastových dílů. Už přes 20 let také zajišťujeme obrábění nerezu do potravinářského průmyslu pro významnou německou firmu.

Věnujeme se také zakázkové výrobě náhradních dílů

Náhradní díly vyrábíme z ušlechtilých nebo korozivzdorných ocelí i z ocelí nástrojových. Samozřejmostí je u nás tepelné zpracování a běžně provádíme také speciální povrchové úpravy, jako jsou elektrochemické nebo žárové pokovení či černění.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat. Nabídku na míru vám rádi připravíme zdarma.